Home / Circuit Breakers / IEL1-1-61-16.0-A-01-V
IEL1-1-61-16.0-A-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IEL1-1-61-16.0-A-01-V
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number IEL1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 16A