Home / Circuit Breakers / IELBX1-1-62-35.0-A-M6-V
IELBX1-1-62-35.0-A-M6-V
Sensata-Airpax
Product No:
IELBX1-1-62-35.0-A-M6-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series IEL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number IELBX1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 35A