Home / Circuit Breakers / IELH11-1-63-15.0-A-01-V
IELH11-1-63-15.0-A-01-V
Sensata-Airpax
Product No:
IELH11-1-63-15.0-A-01-V
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series IELH
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number IELH11
Voltage Rating - AC 415 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 15A