Home / Circuit Breakers / IULHK111-1-62-15.0-E-91
IULHK111-1-62-15.0-E-91
Sensata-Airpax
Product No:
IULHK111-1-62-15.0-E-91
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series IUL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 3
Base Product Number IULHK111
Voltage Rating - AC 415 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 15A