Home / Circuit Breakers / IULHK111-3-62-12.0-01
IULHK111-3-62-12.0-01
Sensata-Airpax
Product No:
IULHK111-3-62-12.0-01
Description:
CIRBRKR MAGHYDR 12A 240VAC/80VDC
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Rocker
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 3
Base Product Number IULHK111
Voltage Rating - AC 240 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 12A