Home / Circuit Breakers / IULK1-1REC4-52-7.50-01
IULK1-1REC4-52-7.50-01
Sensata-Airpax
Product No:
IULK1-1REC4-52-7.50-01
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series IUL
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination None
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 1
Base Product Number IULK1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 50A