Home / Circuit Breakers / JLE-2-1REC5-51-4-B3-125
JLE-2-1REC5-51-4-B3-125
Sensata-Airpax
Product No:
JLE-2-1REC5-51-4-B3-125
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 125A 250VDC
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series JLE
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 2
Base Product Number JLE-2-1REC5
Voltage Rating - DC 250 V
Current Rating (Amps) 125A