Home / Circuit Breakers / JREP-3-1REC4-52-3-F1-600
JREP-3-1REC4-52-3-F1-600
Sensata-Airpax
Product No:
JREP-3-1REC4-52-3-F1-600
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 600A 160VDC
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series JREP
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 3
Base Product Number JREP-3-1REC4
Voltage Rating - DC 160 V
Current Rating (Amps) 600A