Home / Circuit Breakers / JTEP-3-1REC4-52-1-F1-700
JTEP-3-1REC4-52-1-F1-700
Sensata-Airpax
Product No:
JTEP-3-1REC4-52-1-F1-700
Manufacturer:
Sensata-Airpax
Description:
CIR BRKR MAG-HYDR 700A 65VDC
Parameter Info
Mfr Sensata-Airpax
Series JTEP
Package Bulk
Breaker Type Magnetic (Hydraulic Delay)
Illumination -
Actuator Type Lever
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Number of Poles 3
Base Product Number JTEP-3-1REC4
Voltage Rating - DC 65 V
Current Rating (Amps) 700A