M83723/75R24576
Conesys
Product No:
M83723/75R24576
Description:
CONN PLUG FMALE 57POS CRIMP
Parameter Info
Mfr Conesys
Color -
Shielding Shielded
Orientation 6
Termination Crimp
Shell Finish Electroless Nickel
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number M83723/75
Number of Positions 57
Shell Size - Insert 24-57
Current Rating (Amps) 7.5A, 23A
Operating Temperature -65°C ~ 200°C