M83723/75W8986
Conesys
Product No:
M83723/75W8986
Description:
CONN PLUG FMALE 3POS GOLD CRIMP
Parameter Info
Mfr Conesys
Color Olive Drab
Shielding Shielded
Orientation 6
Termination Crimp
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Material Aluminum
Voltage Rating 600VDC
Base Product Number M83723/75
Number of Positions 3
Shell Size - Insert 8-98
Current Rating (Amps) 7.5A
Operating Temperature -65°C ~ 175°C