MF0207FTE52-3R01
YAGEO
Product No:
MF0207FTE52-3R01
Description:
RES 3.01 OHM 1% 0.6W AXIAL
Series MF0
Package Tape & Box (TB)
Features -
Tolerance ±1%
Resistance 3.01 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.6W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C