MFP50SBBE52-191R
YAGEO
Product No:
MFP50SBBE52-191R
Description:
RES 191 OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Features -
Tolerance ±0.1%
Resistance 191 Ohms
Composition Metal Film
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±50ppm/°C