MILP1812-472K
API Delevan Inc.
Product No:
MILP1812-472K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 4.7UH 650MA 401MOHM SM
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series MILP1812
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 4.7 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 401mOhm Max
Current Rating (Amps) 650 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.131A
Inductance Frequency - Test 1 kHz