MILS1812-331K
API Delevan Inc.
Product No:
MILS1812-331K
Description:
FIXED IND 330NH 952MA 220MOHM SM
Ratings -
Q @ Freq 40 @ 25MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 330 nH
Product Status Active
Material - Core Iron
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 220mOhm Max
Current Rating (Amps) 952 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 240MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 25 MHz