MILS1812R-823K
API Delevan Inc.
Product No:
MILS1812R-823K
Description:
FIXED IND 82UH 196MA 5.2 OHM SMD
Type -
Series MILS1812R
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq 50 @ 2.5MHz
Shielding Shielded
Tolerance ±10%
Inductance 82 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm)
DC Resistance (DCR) 5.2Ohm Max
Current Rating (Amps) 196 mA
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant 7.2MHz
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 2.5 MHz