MR051A680JAATR1
KYOCERA AVX
Product No:
MR051A680JAATR1
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Description:
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Parameter Info
Mfr KYOCERA AVX
Series Ceralam® MR
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Formed Leads
Capacitance 68 pF
Applications General Purpose
Lead Spacing 0.200" (5.08mm)
Mounting Type Through Hole
Package / Case Radial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.28mm)
Height - Seated (Max) 0.235" (5.97mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C