Home / Circuit Breakers / MT1-S-10-020-3-B21-B-C
MT1-S-10-020-3-B21-B-C
Carling Technologies
Product No:
MT1-S-10-020-3-B21-B-C
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL1077
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 20mA