Home / Circuit Breakers / MU1-B-34-250-1-A21-B-D
MU1-B-34-250-1-A21-B-D
Carling Technologies
Product No:
MU1-B-34-250-1-A21-B-D
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL, VDE
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 500mA