Home / Circuit Breakers / MU1-B-34-250-1-C21-B-C
MU1-B-34-250-1-C21-B-C
Carling Technologies
Product No:
MU1-B-34-250-1-C21-B-C
Product Status Active
Approval Agency CCC, CSA, UL1077
Number of Poles 1
Voltage Rating - AC 250 V
Voltage Rating - DC 80 V
Current Rating (Amps) 500mA