P1330-222K
API Delevan Inc.
Product No:
P1330-222K
Manufacturer:
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.69A 75MOHM SMD
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type -
Series P1330
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Q @ Freq -
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 2.2 µH
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Product Status Active
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.313" L x 0.115" W (7.94mm x 2.92mm)
DC Resistance (DCR) 75mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.69 A
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.104A
Inductance Frequency - Test 1 kHz