P1330R-122H
API Delevan Inc.
Product No:
P1330R-122H
Description:
FIXED IND 1.2UH 2.69A 41MOHM SMD
Type -
Series P1330R
Shielding Unshielded
Tolerance ±3%
Inductance 1.2 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 41mOhm Max
Current Rating (Amps) 2.69 A
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.4A
Inductance Frequency - Test 1 kHz