P1330R-682G
API Delevan Inc.
Product No:
P1330R-682G
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.08A 165MOHM SM
Shielding Unshielded
Tolerance ±2%
Inductance 6.8 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.325" L x 0.125" W (8.26mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 165mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.08 A
Height - Seated (Max) 0.145" (3.68mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 600mA
Inductance Frequency - Test 1 kHz