P160R-153KS
API Delevan Inc.
Product No:
P160R-153KS
Description:
FIXED IND 15UH 419MA 700MOHM SMD
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 15 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 700mOhm Max
Current Rating (Amps) 419 mA
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 397mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz