P160R-821FS
API Delevan Inc.
Product No:
P160R-821FS
Description:
FIXED IND 820NH 1.567A 50MOHM SM
Shielding Unshielded
Tolerance ±1%
Inductance 820 nH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm)
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.567 A
Height - Seated (Max) 0.100" (2.54mm)
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.706A
Inductance Frequency - Test 100 kHz