P3519R-682J
API Delevan Inc.
Product No:
P3519R-682J
Description:
FIXED IND 6.8UH 1.46A 137MOHM SM
Parameter Info
Mfr API Delevan Inc.
Type Drum Core, Wirewound
Series P3519R
Shielding Unshielded
Tolerance ±5%
Inductance 6.8 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
DC Resistance (DCR) 137mOhm Max
Current Rating (Amps) 1.46 A
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 1.66A
Inductance Frequency - Test 10 kHz