P3519R-824K
API Delevan Inc.
Product No:
P3519R-824K
Description:
FIXED IND 820UH 110MA 24.2OHM SM
Type -
Series P3519R
Shielding Unshielded
Tolerance ±10%
Inductance 820 µH
Material - Core Ferrite
Size / Dimension 0.358" L x 0.190" W (9.09mm x 4.83mm)
DC Resistance (DCR) 24.2Ohm Max
Current Rating (Amps) 110 mA
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Supplier Device Package -
Frequency - Self Resonant -
Current - Saturation (Isat) 150mA
Inductance Frequency - Test 10 kHz