P51-3000-A-L-D-4.5V-000-000
Amphenol SSI Technologies
Product No:
P51-3000-A-L-D-4.5V-000-000
Description:
SENSOR 3000PSI M10-1.25 6H 4.5V
Parameter Info
Mfr Amphenol SSI Technologies
Output 0.5 V ~ 4.5 V
Series MediaSensor™
Package Box
Accuracy ±0.5%
Features Amplified Output, Temperature Compensated
Port Size Female - M10 x 1.25
Maximum Pressure -
Voltage - Supply 5V
Termination Style Deutsch, 3 Pin
Operating Pressure 3000PSI (20684.27kPa)
Operating Temperature -40°C ~ 105°C