PGM4WSJB-3K3
YAGEO
Product No:
PGM4WSJB-3K3
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Radial Lead
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 3.3K OHM 5% 4W RADIAL
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series PGM
Package Bulk
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 3.3 kOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 4W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.917" L (5.00mm x 23.30mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Radial Lead
Temperature Coefficient -80/ +500ppm/°C