PNP200JR-52-2R2
YAGEO
Product No:
PNP200JR-52-2R2
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 2.2 OHM 5% 2W AXIAL
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series PNP
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 2.2 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 2W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.138" Dia x 0.354" L (3.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C