PNP300JR-73-10R
YAGEO
Product No:
PNP300JR-73-10R
Description:
RES 10 OHM 5% 3W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 10 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C