PNP5WVJR-73-0R33
YAGEO
Product No:
PNP5WVJR-73-0R33
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 0.33 OHM 5% 5W AXIAL
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series PNPV
Package Tape & Reel (TR)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 330 mOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C