PNP5WVJT-73-470R
YAGEO
Product No:
PNP5WVJT-73-470R
Description:
RES 470 OHM 5% 5W AXIAL
Series PNPV
Package Cut Tape (CT)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 470 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.669" L (7.50mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C