PNP7WVFT-91-27R
YAGEO
Product No:
PNP7WVFT-91-27R
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 27 OHM 1% 7W AXIAL
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series PNPV
Package Tape & Box (TB)
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 27 Ohms
Composition Wirewound
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C