PNP7WVFT-91-36R
YAGEO
Product No:
PNP7WVFT-91-36R
Description:
RES 36 OHM 1% 7W AXIAL
Features Flame Retardant Coating, Safety
Tolerance ±1%
Resistance 36 Ohms
Composition Wirewound
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.984" L (7.50mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -40°C ~ 200°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±300ppm/°C