PNS180JT-73-22R
YAGEO
Product No:
PNS180JT-73-22R
Description:
RES 22 OHM 5% 1.8W AXIAL
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 22 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 1.8W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.382" L (4.00mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -70/ +170ppm/°C