PNS230JT-73-100R
YAGEO
Product No:
PNS230JT-73-100R
Description:
RES 100 OHM 5% 2.3W AXIAL
Features Flame Proof, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 100 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 2.3W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.177" Dia x 0.571" L (4.50mm x 14.50mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient -70/ +170ppm/°C