PPN500JT-73-330R
YAGEO
Product No:
PPN500JT-73-330R
Description:
RES 330 OHM 5% 5W AXIAL
Features -
Tolerance ±5%
Resistance 330 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.866" L (8.50mm x 22.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Number of Terminations 2
Supplier Device Package Axial
Temperature Coefficient ±10ppm/°C