PSM11AKB-3K3
YAGEO
Product No:
PSM11AKB-3K3
Manufacturer:
YAGEO
Description:
RES 3.3K OHM 10% 11W RADIAL
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series PSM
Package Bulk
Features Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±10%
Resistance 3.3 kOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 11W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 1.969" L x 0.354" W (50.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 350°C