PSM400JB-1K2
YAGEO
Product No:
PSM400JB-1K2
Description:
RES 1.2K OHM 5% 4W RADIAL
Tolerance ±5%
Resistance 1.2 kOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 4W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 0.787" L x 0.276" W (20.00mm x 7.00mm)
Height - Seated (Max) 0.331" (8.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 350°C