PSM7WSJB-12R
YAGEO
Product No:
PSM7WSJB-12R
Description:
RES 12 OHM 5% 7W RADIAL
Tolerance ±5%
Resistance 12 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 0.984" L x 0.354" W (25.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 350°C