PSM900JB-250R
YAGEO
Product No:
PSM900JB-250R
Description:
RES 250 OHM 5% 9W RADIAL
Tolerance ±5%
Resistance 250 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 9W
Package / Case Radial
Product Status Active
Size / Dimension 1.496" L x 0.354" W (38.00mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max) 0.409" (10.40mm)
Operating Temperature -55°C ~ 350°C