PSP11AKB-27R
YAGEO
Product No:
PSP11AKB-27R
Description:
RES 27 OHM 10% 11W AXIAL
Tolerance ±10%
Resistance 27 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 11W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.354" Square x 1.969" L (9.00mm x 50.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C