PSP400JB-18R
YAGEO
Product No:
PSP400JB-18R
Description:
RES 18 OHM 5% 4W AXIAL
Package Bulk
Features Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 18 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 4W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" Square x 0.787" L (6.40mm x 20.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C