PSP500JB-4R3
YAGEO
Product No:
PSP500JB-4R3
Description:
RES 4.3 OHM 5% 5W AXIAL
Series PSP
Package Bulk
Features Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Non-Inductive, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 4.3 Ohms
Composition Wirewound
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C