PSP500JB-5R1
YAGEO
Product No:
PSP500JB-5R1
Description:
RES 5.1 OHM 5% 5W AXIAL
Tolerance ±5%
Resistance 5.1 Ohms
Composition Wirewound
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C