PSP500KR-330R
YAGEO
Product No:
PSP500KR-330R
Description:
RES 330 OHM 10% 5W AXIAL
Series PSP
Package Tape & Reel (TR)
Features Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±10%
Resistance 330 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 5W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" Square x 0.984" L (6.40mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C