PSP700JB-22R
YAGEO
Product No:
PSP700JB-22R
Description:
RES 22 OHM 5% 7W AXIAL
Package Bulk
Features Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 22 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.252" Square x 1.496" L (6.40mm x 38.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C