PSP7WSJB-390R
YAGEO
Product No:
PSP7WSJB-390R
Description:
RES 390 OHM 5% 7W AXIAL
Tolerance ±5%
Resistance 390 Ohms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 7W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.354" Square x 0.984" L (9.00mm x 25.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C