PSP900JB-2K2
YAGEO
Product No:
PSP900JB-2K2
Manufacturer:
YAGEO
Package:
Axial
Batch:
Datasheet:
Description:
RES 2.2K OHM 5% 9W AXIAL
Parameter Info
Mfr YAGEO
Series PSP
Package Bulk
Features Anti-Arc, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Tolerance ±5%
Resistance 2.2 kOhms
Composition Wirewound
Failure Rate -
Power (Watts) 9W
Package / Case Axial
Product Status Active
Size / Dimension 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 350°C